Fransa
Anasayfa Fransa

Fransa

 

Aşkın, modanın ve sanatın ülkesi Fransa, her yıl milyonlarca ziyaretçisine ev sahipliği yapar. Eyfel Kulesi, Louvre Müzesi ve Notre Dame Katedrali gibi önemli tarihi yerlere ve yapıtlara ev sahipliği yapan Fransa, kentleri ile bütünleşmiş bir ülkedir. Aşıkların kenti Paris, her yıl milyonlarca ziyaretçisine duygu dolu anlar yaşatır. Kaliteli ve muazzam şarapların bir arada olduğu Bordo kenti ise ziyaretçilerine festivaller ve etkinlikler kapsamında leziz şaraplar sunar.
 
Marsilya, Nice ve Lyon gibi önemli turistik kentlere sahip olan Fransa, tarihi yapıları ve doğası ile ziyaretçilerine keyif dolu anlar yaşatır. Üniversite kenti olarak bilinen Nancy, her yıl yurt dışından gelen binlerce öğrenci ve akademisyeni ağırlar. Kültür ve medeniyeti bir arada tutan Montpellier; meydanları, kafeleri ve orta çağdan kalma yapıları ile adeta bir tarih kenti olma özelliğine sahiptir. Hemen hemen her köşesinde görkemli ve tarihi çeşmeler görebileceğiniz Provence kenti, Fransa’nın gözde restoranlarına ve mimari eserlerine ev sahipliği yapar. Fransa’nın restoranlarında sıklıkla karşılaşacağınız makaron ve kruvasan ülkenin meşhur yemekleri olarak bilinir. Kentte ulaşım, trenler ve otobüsler ile kolaylıkla sağlanır. Gezdiğiniz her kentte bulunan kaliteli oteller, lüks mağazalar ve restoranlar ile Fransa sizlere keyifli bir tatile imkanı sunar.
 
Paris
Aşk (ve yüzlerce başka şey) İle Dolu Bir Şehir
 
Paris’i nasıl tanıtabiliriz? Romantik şehir, modanın başkenti ve ışık şehri olarak da bilinen Paris, belki de dünyada en fazla tarihi cazibe merkezine ev sahipliği yapıyor ve kesinlikle ziyaret edilmesi gereken şehirler arasında yer alıyor.
 
 
 
Eiffel Kulesi, Louvre, Notre Dame, Sacre Coeur, Arc de Triomphe ve daha birçoğu şehrin içinde bulunan ve şehrin hemen dışında yer alan Versailles gibi yerler göz önünde bulunduğunda Paris’teki görülmesi gereken yerler listesi sonsuza kadar uzanacak gibi durur. Görülmesi gereken turistik yerler bu kadar fazla sayıda ve son derece büyük olduğunda (Louvre’un tamamını görmek birkaç gün sürebilir), ziyaretinizden önce bir eylem planı hazırlamak yararlı olur. Seçkin yemek ve şaraplar açısından dünyanın başkenti sayılabileceğine ve alışveriş imkânlarının da son derece fazla olduğuna değinmedik bile…
 
Paris’i farklı kılan ve onun romantik imajını veren şey, aslında çok büyük bir şehir olmasında rağmen pek çok orta boyuttaki şehirden daha samimi bir his yaratan küçük büyüleyici semtlerden oluşması. Böylece büyük şehrin içinde bir anlamda tatlı bir köy yaşamı sunuyor.

 

17 Ekim 2017 Salı 12:08:34

İletişimclose

Uçak Bileti satın almak ve rezervasyon işlemleri yapmak için 7/24 müşteri temsilcilerinize web sitemizdeki telefonlardan ulaşabilirsiniz.

6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit